WhoScored İnceleme

Superbahis Üyelik

Whoscored futbol istatistikleri hakkında detaylı bilgi veren internet sitesidir. Site bünyesinde istatistikler dışında hafta içince oynanan tüm maçları da gösterir. İçerisinde beş adet dil seçeneği bulunduran sitenin ne kadar kapsamlı hizmet verdiğini buradan da anlayabilirsiniz. Sitenin diğer sosyal medya hesapları da bulunur. Bu hesaplardan da size hakkında bilgi edinmeniz mümkündür. Ayrıca site hakkımızda tarzında bir bölme yaratarak kullanıcılara daha çok bilgi veren bir metin bulundurur. Siteye bir şey sormak isterseniz ya da görüş bildirmek isterseniz sitenin bize ulaşın kısmından siteye mesaj atabilirsiniz. Bu mesajı atabilmeniz için genel bilgilerinizi girmeniz gereklidir. Siteye girdiğinizde ise dünya haritası göreceksiniz. Bu dünya haritası üzerinde oynanan maçlar yer alır. Haritanın yanına tıklayarak da maçları görebilirsiniz. Eğer dün ki maçları ya da yarın olacak maçları merak ediyorsanız onlarda o alanda dün ve yarın yazan sekmenin altında yer almaktadır. Site maçları göstermenin dışında maçta oynayan takımlar hakkında da bilgi vermektedir. Takımların kaç maçtır kazanıp kaybettiğini ve kaç maç berabere kaldığını öğrenebilirsiniz. Bunların yanında takımlarda oynayacak oyunculardan başlayarak oyuncular hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunun yanında çoğu oyuncunun maç performanslarını da sitede bulabilmeniz mümkündür. Site içerisinde liglerin hepsini bulabileceğiniz gibi kupa maçlarını da bulabilmeniz mümkündür. Bütün ligleri ya da aramak istediğiniz kupa maçlarını ana ekran üzerinden bulabilirsiniz.  Ayrıca siteye üye olup giriş de yapabilirsiniz. Bu üyelik sayesinde siteden daha fazla yararlanır ve sitenin bilgilerinden anında haberdar olabilirsiniz. Siteyi çok kullanan biri iseniz sitenin mobil versiyonlu halini de kullanabilirsiniz.

 

WhoScored Hakkında

WhoScored içerisinde birçok lig bulundurarak bu ligler hakkında detaylı bilgi veren futbol sitesidir. Özellikle futbol alanına duyulan ilgi nedeniyle site oldukça fayda sağlayan bilgiler vermektedir. Site bilgilerinin hepsini Londra merkezli olarak vermektedir. Site içerisinde canlı skor, istatistik, ön izlemeler ve en iyi bilgiler yer alır. Bu alanlarda genellikle şu bilgiler yer alır:

  • Canlı skor: Bu alanda yapılan ve yapılacak maçları görebilirsiniz. Whoscored sadece maçları göstermez. Bu maçların yanında maç skorlarını da gösterir. Daha detaylı bilgiler almak isterseniz maçların yanında bulunan maç raporlarına tıklayabilirsiniz. Tıkladığınızda takımların topla oynama süresini, atılan gollerin kime ait olduğunu, ofsayt sayılarını ve bunun gibi bütün maç bilgilerini buradan öğrenebilirsiniz. Canlı skor içerisinde de bazı alanlar bulunmaktadır. Canlı yayına tıklayarak bazı maçları ise izleme imkânınız var. Eğer site destekliyor ise belirlediği maçları izleyebilirsiniz. Kafa kafaya alanında takımın daha önceki maçlara göre nasıl oynadığını görebilirsiniz.
  • İstatistik: Bu alana girdiğinizde iki farklı alanda istatistik verildiğini göreceksiniz. İlki liglerin detaylı istatistikleridir. İkinci ise takımların detaylı istatistikleridir. Bu yerlerde istediğiniz tüm istatistiksel bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca takımların defansif ve ofansif oranlarını görebilmeniz mümkündür. Böylece savunmada hangi takım daha iyi hücumda hangi takım daha iyi öğrenebilirsiniz.
  • Ön izlemeler: Bu alanda gelecek maçları göreceksiniz. Maçların üstlerine tıklayarak maçta ihtimal olarak hangi oyuncuların oynayacağını, muhtemelen hangi takımın kaç gol atacağını ve bunun gibi maç sonuna ait tahminlerin hepsini görebilmeniz mümkündür. Bu alana site kullanıcılarda yorumda bulunabilirler. Maç başlamadan önce tahminlerinizi maç bittikten sonra ise maç hakkındaki görüşlerinizi bildirebilirsiniz. Maçta oynaması mümkün olmayan oyuncuları da yine bu alandan görebilirsiniz.
  • En iyi bilgiler: Bu alanda da çok daha fazla detaylı bilgileri yorumlardan okuyarak edinebilirsiniz. Bu konuda uzmanlığı bulunan kişiler sizlere bu alanda yorum yaparak tavsiyelerde bulunur. Bu tavsiyeleri kupon yaparken kullanabilme imkanınız vardır. Yorum istediğiniz daha doğrusu bilgi istediğiniz alanı kendiniz seçebilirsiniz. Mesela maç sonucu, gol, ilk yarı sonucu gibi bilgileri merak ederseniz site size son maçlara bakarak istatistikler dahilinde yorumlar yapar.

 

Canlı Skor

Who scored’in canlı skor olarak zaten ayrı bir alanı bulunmaktadır. Bu alanda kullanıcılar sadece maçı takip etmekten ziyade belirli maçları izleyebilirler ya da dinleyebilirler. Maçların üzerine tıkladıklarında ise çok detaylı bilgileri görseller ile alabilirler. Futbolcuları sahada istatistikleri ile görebilmeleri mümkündür. Bunların yanında alt bölmeye baktığınızda takımların da birbirlerine göre karşılaştırmalarını görebilirsiniz. Canlı skor alanı zaman çizelgesi de göstererek dakikası dakikasına maç durumlarını sizlere gösterir. Hangi dakikada hangi oyuncu oyundan çıktı, hangi dakikada hangi oyuncu oyuna girdi, hangi dakikalarda kimler gol attı görebilirsiniz. Canlı skor alanında bütün maçlar bulunmaktadır. Verilen takvimden tarih seçerek o gün içinde oynanacak maçları görebilmeniz mümkündür.

 

İstatistik Bilgiler

Who scored’in istatistiksel bilgiler alanı oldukça gelişmiştir. Site oyuncuların, takımların, maçların ve liglerin istatistiklerini yapıp size sunar. Bunun yanında en iyi bilgiler kısmı ile son dönemde rövanşta olan maçların ve futbolcuların karşılaştırmalarını yapar. İstatistikler net bilgiler halinde yapılabildiği gibi uzman yorumları ile de yapılmıştır. Maçların ve takımların uzman yorumlarını okuyarak maçları kimin kazanıp kimin kaybedeceğini tahmin edebilirsiniz. İstatistikler de savunmaya dayalı ve hücuma dayalı olarak ikiye ayrılmıştır. Bunların yanında takımlardan hangisinin en fazla art arda kazandığını ya da son altı maçlık performanslarını görebilirsiniz. Who sroced’in en altında ise takımlardan haftalık, aylık ve sezonluk olarak en iyi performans gösteren ilk on birini görebilirsiniz.